Czy kupując pralkę, lodówkę, samochód patrzysz jedynie na dane techniczne, czy sięgasz też po komentarze użytkowników? Czy opinie mają na Ciebie wpływ? Jeśli tak, to należysz do większości. Ale czy wiesz, że opinie o swojej firmie sam możesz kształtować? Po to właśnie istnieje marketing szeptany (buzz marketing).

Jak działa marketing szeptany?

U podstaw buzz mareketingu leży dawny, tradycyjny model prowadzenia firmy, w której bezpośredni kontakt z klientem był istotnym elementem. W dobie Internetu relacje te przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości. Marketing szeptany wykorzystuje moc komunikacyjną internetowego świata, a także szybkość rozprzestrzeniania się informacji. Działania w ramach buzz marketingu polegają na bezpośrednich kontaktach z klientami poprzez pozornie „spontaniczny” udział na panelach i forach dyskusyjnych oraz serwisach społecznościowych.

Do czego możesz wykorzystać narzędzia marketingu szeptanego?

Właściwie przeprowadzona kampania pozwoli Ci działać wielopłaszczyznowo.

  • Zyskasz wspaniałe narzędzie do kształtowania wizerunku swojej firmy.
  • Będziesz mógł na bieżąco obserwować opinie Klientów na temat firmy i produktów, dzięki czemu marketing szeptany da Ci możliwość szybkiej reakcji.
  • Buzz marketing umożliwi Ci poznanie potrzeb Klientów, a tym samym zawsze będziesz o krok przed konkurencją.
  • Właściwie prowadzona kampania wpłynie na zwiększenie efektów pozycjonowania oraz na widoczność Twojej firmy w witrynach internetowych.
  • Umiejętnie wykorzystywane narzędzia marketingu szeptanego przełożą się na wzrost zainteresowania produktami, a tym samym wpłyną na sprzedaż.
  • Będziesz miał okazję monitorować wizerunek konkurencji.

Dlaczego warto powierzyć marketing szeptany RK Media Group?

  • Na wstępie przeprowadzimy dokładną analizę dotychczasowych działań w ramach marketingu szeptanego, sprawdzimy wizerunek firmy w sieci oraz poznamy opinie o głównych produktach – wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować projekt kampanii.
  • Przedstawimy Ci raport wraz z propozycjami portali, forum dyskusyjnych i mediów społecznościowych, które najlepiej sprawdzą się jako kanały buzz marketingu.
  • Przygotujemy kampanię zindywidualizowaną i dopasowaną do Twojej firmy.
  • Będziemy trzymać rękę na pulsie i nie tylko stale szeptać w Internecie, ale też dokonywać bieżącej analizy i raportowania, tak abyś wiedział, jak buzz marketing działa dla Twojej firmy

Zaufaj nam i sprawdź, jak głośny czasem bywa szept!

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać