In Aplikacje mobilne, BLOG

Zgodnie z danymi Izby Gospodarki Elektronicznej ponad 30% Polaków robi zakupy online poprzez urządzenia mobilne – smartfony, czy tablety. Masz sklep internetowy? Nie czekaj, zobacz, jakie kryteria powinny spełniać dedykowane aplikacje mobilne.

Aplikacje mobilne siłą napędową Twojego sklepu

 

Polacy kochają urządzenia mobilne, a miłość ta będzie rosła z każdym rokiem. Aplikacje takich wielkich koncernów jak OLX, ALLEGRO, ROSSMAN, czy EMPIK przekonują coraz większą rzeszę użytkowników, że taka metoda jest łatwa, prosta i przyjemna. Skoro oni już przetarli ścieżki, czemu Ty nie możesz iść w ich ślady? Ale…tworzenie aplikacji mobilnej musi być procesem przemyślanym, inne badania bowiem dowodzą, że wiele z nich (bo ponad 70%) jest usuwanych już w 3 dni po instalacji. Na co musisz zwrócić uwagę, by nie być w tej większości?

Prostota

To pierwsza rzecz, jaką powinna mieć dobra aplikacja mobilna. Interfejs, który dostarczysz swojemu klientowi musi pozwolić mu na intuicyjne działania, prostą obsługę i przede wszystkim szybkie przeglądanie. Jest to absolutna podstawa. Pamiętaj, że Twoi Klienci robią zakupy tylko przez chwilę – tuż przed snem, może w przerwie w pracy. Daj im na tacy to, czego potrzebują.

Stabilność w każdej postaci

Tworzenie aplikacji mobilnej powinno też zakładać jej stabilne funkcjonowanie zarówno online, jak i offline. Da to Twoim klientom niesamowitą swobodę działania, za co z pewnością Cię docenią. Ich przywiązanie wzrośnie, jeśli twoja “appka” będzie umożliwiała odzyskanie danych np. z koszyka w sytuacji nagłej utraty połączenia.

Czy projektowanie graficzne aplikacji mobilnych jest ważne?

Twoja aplikacja mobilna powinna służyć nie tylko do napędzania sprzedaży. To także doskonałe narzędzie do budowania świadomości marki i przywiązywania klientów. Dlatego dopilnuj, aby jej wizualna strona odzwierciedlała Twoją markę – była odbiciem Twojego sklepu online. Dzięki temu zagościsz w umysłach klientów na dłużej.

Jak tworzyć aplikacje mobilne?

Przede wszystkim z głową i rozsądkiem. Tworzenie dedykowanych aplikacji mobilnych to długotrwały proces. Chociaż zazwyczaj jest to inwestycja dość kosztowna, to jednak warto zlecić ją  firmie wyspecjalizowanej. I warto to zrobić, zwłaszcza w przypadku sklepów online. Polacy lubią zakupy i uwielbiają swoje smartfony. Dedykowane aplikacje mobilne sprawiają, że mają i jedno i drugie w zasięgu ręki.

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać